acebook



Poradnik

Walka o normalność - homosex

Homoseksualizm nie jest odosobnioną „preferencją”, ale wyrazem specyficznej, neurotycznej osobowości. To znacznie więcej niż tylko funkcjonowanie zaburzonej osobowości seksualnej.

Podobny jest do innych neuroz: fobii, obsesji, depresji. To ucieczka od rzeczywistości, „głód męskiego uczucia”. Może być przejawem poszukiwania męskiej miłości, czułości (nieotrzymanej na przykład od ojca). A pragnienie miłości to tak naprawdę chęć należenia do męskiego świata. Zyskania uznania lub przyjaźni od tych, od których dana osoba czuje się gorsza.

Homoseksualizm to zaburzenie, anomalia seksualna, nazywana nerwicą seksualną lub kompleksem homoseksualnym.

Rezultaty leczenia i prognozy

To zrozumiałe, że większość osób chciałaby wiedzieć jaki jest procent wyleczenia.

Terapia trwa zwykle od trzech do pięciu lat, lecz pierwszych rezultatów można się spodziewać w znacznie krótszym czasie. Jeśli chodzi o „wyleczenie” przyjmuje się skuteczność od 10 do 15 procent, przy czym po trzech latach pacjenci dochodzą się do etapu, w którym są normalni w swojej heteroseksualności. Ta zmiana pogłębia się z biegiem lat. Niektórzy cierpią na okazjonalne nawroty, na przykład pod wpływem stresu, ale jeśli ponownie stają do walki, nawroty nie trwają długo.

Jesteś homoseksualny, ale nie umiesz tego zaakceptować – pomogę ci. Przejdziemy przez to razem.

Terapia
  • polega na czerpaniu satysfakcji z codziennych zwycięstw
  • przebudowuje lub kształtuje na nowo źle uformowaną i niedojrzałą osobowość
  • powoduje, że osoby stają się mniej neurotyczne
  • osłabia fantazje i pragnienia
  • wymaga okazania silnej woli

Należy mieć świadomość, że nie ma sposobu, by pokonać homoseksualny kompleks, pozostając wygodnie pasywnym – konieczna jest walka, taka jak podczas rzucania nałogu.

Nawet najmniejsza poprawa daje wiele zysków zarówno z punktu widzenia zdrowia fizycznego, jak i moralności. Szczególnie widoczne stało się to odkąd wybuchła epidemia AIDS. Dane są alarmujące!

W przypadku terapii gejów lepsze wyniki osiągają terapeutki. Pomoc terapeutów jest z kolei skuteczniejsza w przypadku lesbijek.

Hipnoza

Hipnoza może być bardzo pomocna, ale nikt po niej nie budzi się innym człowiekiem. Efekty zależą od zrozumienia swojego charakteru, nawyków i woli. W hipnozie nawiązuje się często kontakt z uczuciami biernego (tego gorszego) wewnętrznego dziecka. Pomaga w zmianie wyobrażeń o sobie, na temat własnego ciała. Dzięki niej o wiele łatwiej poradzić sobie z tak bardzo nasyconą emocjonalnie nerwicą seksualną. Obserwuje się pozytywne działanie podróży do przyszłości (regresu), zamiany ról, zobaczenie czegoś z innej perspektywy.

Często pojawiają się zarzuty, że leczenie jest długie i może okazać się nie w pełni skuteczne. Lecz kto sprzeciwiałby się leczeniu chorób reumatoidalnych czy nowotworów, nawet jeśli te terapie nie są w pełni skuteczne w odniesieniu do wszystkich kategorii pacjentów?

Pracuję również z osobami homoseksualnymi, które nie chcą zmian. Pomagam im przez to przejść i uczę jak z tym żyć.

homosex, homoseksualizm, gej, jesbijka

przejdź do listy artykułów

Copyright © 2015-2024 Beata Gaszyńska

Back to top